Twitter Hesabı Neden Kilitlenir? Askıya Alınır?

twitter hesabım neden kilitlendi
Twitter hesabınız, kural ihlali, hizmet şartları ihlali veya sizin güvenliğiniz için askıya alınır, kilitlenir.

Twitter hesabı neden kilitlenir? Hesabım neden askıya alındı?

Twitter Kurallarına uymayan ve hizmet şartlarını ihlal eden hesapları kilitler, askıya alır. Genel güvenlik, doğruluk ve gizlilik başlıkları altında toplanan, Twitter Kullanıcı Kuralları nı inceleyin. Bu konumuzda, tüm kullanıcıların uyması gereken kuralları belirtik. Sadece bu kadar mı? Tabii ki, değil. Twitter algoritması hesabınızın sürekli olarak güvende olduğunu değerlendirir, aksi durumları gözetir.

Hesaba giriş yapılan konumunuzu değerlendiren algoritma, bir terslik olduğunu hissederse hesabınızı askıya almaktan açınmaz. Ayrıca, yabancı cihazlardan saldırgan giriş denemeleri sizin güvenliğiniz için hesabın kilitlenmesi ile sonuçlanır. Herhangi bir tweet göndermemiş olsanız bile, hesabınız askıya alındığını görebilirsiniz.

Twitter’a giriş yaptığınızda ” hesabınızın güvenlik nedeniyle kilitlendiğini belirten mesaj ” görürseniz paniğe kapılmanıza gerek olmadığını bilmelisiniz. Bu işlem sizin güvenliğiniz için Twitter algoritması tarafından yapılan otomatik işlemdir.

Kilitlenen hesabımı nasıl açabilirim?

Kilitlenen hesabınızı açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir. Bu bilgiler, kilitlenen hesabınıza bağlı olan mail adresinize Twitter tarafından gönderilmiş olmalı. Mail adresinizden de kontrol sağlayabilirsiniz.

  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınız kilitlenmiştir bildirimini ileten mesajı bulun.
  • Başla öğesine tıklayın.
  • Telefon numaranızı girin.
  • Size onaylama kodunu içeren bir kısa mesaj gelecek. Bu kodu, sizi telefonla arayarakta iletebilirler.
  • Onaylama kodunu girdikten sonra, hesap kilidinin açılması için Gönder öğesine tıklayın.