Twitter Blue Fiyatlandırma – Şubat 2023

Twitter ücretli mi oldu?

Twitter ücretli mi olacak, üyelik ücreti vermek zorunda mı kalacağız? Ücretli hesaba geçmeyenlerin hesapları kapatılacak mı? Twitter üyeliği kaç para? gibi bir çok soru ile karşılaştık. Yaklaşık 10 yıldır karşılaştığımız bu soruların cevabını ise Twitter Blue veriyor.

Twitter, ücretli bir platform değildir. Ücretsiz üyelik alarak paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca, arzu eden üyelerin Twitter Blue üyesi olması mümkün. 2021 yılında denemeleri yapılan ve sadece 4 ülkede kullanıma açılan Twitter Blue artık Türkiye’de! Sadece Kanada, ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya’da aktif edildiği zamanlar; Android, iOS ve Web için aboneliğe 2.99$/ay karşılığında erişilebilirdi. Ancak, bu fiyatlar artık değişti.

Twitter Blue kaç para?

Öncelikle bir konuya açıklık getirelim. Henüz Elon Musk tarafından çoğunluk hissesi satın alınmadan önce, çalışmaları başlatılmış ve satışa sunulan Twitter Blue paralıydı. Daha önce de belirttiğimiz gibi ücreti farklıydı. Yeniden yapılandırılan ve Twitter Mavi Tik onayı sürecinin de değişmesi gibi yapısal güncellemeler sonucunda Blue fiyatı revize edildi.

Peki Twitter Blue kaç para oldu? Twitter Blue kaç dolar?

Twitter Blue abonelik fiyatı, kullanılacak cihaza göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlardan aylık abonelik ücreti 11$ olarak belirlenmiştir. Web tarayıcıdan giriş yaparak Blue aboneliğini aktif etme paketleri ise hem yıllık hem de aylık olarak fiyatlandırılmıştır. Web kullanıcıları için Twitter Blue abonelik ücreti aylık 8$ , yıllık 84$‘dır.

Fiyat farkına ilişkin çokça şikayet alan Elon Musk, fiyatlandırma farkına sebep olan hususu da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Market uygulamalarının uyguladıkları komisyon ücreti abonelik ücretinin farklı olmasına sebep olmuş.