Twitter Downvote Verenler Nasıl Görülür?

Twitter downvote nedir? Twitter downvote ne zaman aktif kullanılacak?

Twitter Downvote nedir?

Twitter, yenilikçi geliştirmelerini yayına almaya devam ediyor. Son zamanlarda, bir çok özelliğini devreye alan şirket, kullanıcılarını platformda içerik paylaşmaları için teşvik ediyor. Twitter Downvote çok yakında genel kullanıma açılıyor.

Yaklaşık bir yıldır test sürecinde olduğunu belirttikleri eksileme özelliği canlıya alındı. Şuan için, kısıtlı sayıda Twitter kullanıcısı web’te downvote özelliğini kullanabiliyor. Canlıdaki testlerin ilerleyen süreçte iOS ve Android içinde aktif edilmesi bekleniyor.

Downvote – Upvote ne işe yarar?

Eksileme (downvote) ve artılama (upvote) özelliği birçok sitede kullanılıyor. Özellikle soru-cevap sitelerinin temeli oynama sistemine bağlıdır. İçerik veya yanıtın aldığı oy ile konu görüntülenme sıralaması yukarı, aşağı hareket eder. Böylece, yararlı içerikler ön plana çıkar. Diğer tarafta ise, faydasız yada gereksiz içerikler geri plana atılır.

Twitter için spam içerik gibi, spam oy kullanımı da büyük risk teşkil ediyor. Kullanıcı deneyimine önem veren platform, adaletsiz işlemler ile karşılaşmamak için önlemlerini alıyor.

Olumsuz oylar ile ilgili tanımlama yapılmış. Olumsuz oy vermenin maksadı, gizliliği ve Twitter'ın destek talebine bu görselde yer verilmiştir.
Twitter olumsuz oylama işlemi nedir? Twitter downvote özelliği geliyor.

Etkileşimi artırmak ve doğru veriyi öne çıkartmak önemlidir. Tweet ile alakası olmayan veya beğenmediğiniz bir yanıt görürseniz, bunu eksi oy ile oylayın. Üstelik, olumsuz oylayanlar ifşalanmaz. Olumsuz oy sahiplerini kimse görmez.

Yanıtların verilen artı ve eksi oylar, yanıtın konumunu belirlemekte Twitter’a yol gösterir. Tweet sahibi veya yanıt sahibi cevabın kaç adet downvote aldığını öğrenemez. Bu durum, YouTube‘un beğenmeme butonunu işaretleyenlerin sayısını gizlemesine benziyor.

İlk olarak 21 Temmuz 2021’de, downvote ve upvote özelliklerinin “bazı iOS kullanıcılarının test amacıyla kullanılacağı” duyuruldu. Bugün, Twitter Support hesabı tarafından paylaşılan tweet’te; daha fazla kullanıcının web’te eksileme ve artılama özelliğini test edeceği, yakında iOS için Twitter ve Android için Twitter uygulamalarında da testlerin genişletileceği açıklandı.

Twitter, geliştirmelerine devam edecek gibi gözüküyor. Sizler için, tüm geliştirmeleri takip ediyor ve paylaşıyor olacağız. Bizi okumaya devam edin.