Sahte Twitter Hesabına Giriş Yapmayı Unutunca!

Sosyal medya devlerinden Twitter, milyonlarca sahte hesaba ev sahipliği yapıyor. Sahte hesapların kullanılmasının en büyük sebebi ise hiç kuşkusuz, etkileşim sayısını artırmak üzerinedir. Kendi paylaşımlarına beğeni atmak, takipçi kasmak gibi amaçlarla Twitter sahte hesapları kullananlar var.

Giresunspor‘un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, kendi paylaşımına sahte hesap ile övgüler yağdırmak isterken büyük pot kırdı. Karaahmet, sahte hesaba giriş yapmadan, paylaşım yaptığı içeriğin altına kendini öven mesaj paylaşımca Twitter kullanıcılarının diline düştü.

Fenerbahçe karşısında 2 – 1 ‘lik sonuç ile mağlubiyet yaşayan Giresunspor Başkanı Karaahmet, takımın gelişiminden bahseden bir tweet göndermişti. Bu tweetin içeriği, Fenerbahçe ile maç yapmayı hayal eden bir kulübün, Fenerbahçe karşısında kaybetmenin verdiği üzüntüye değinildi.

Üzüntüsünü dile getiren başkan, sahte Twitter hesabından kendisini öven “Siz bu şehrin umudusunuz Başkanım. Yıllardır kimsenin yapamadığını yaptınız. Çok yakında bir destek gecesi düzenlenecek o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Giresunspor sevgisinden bahseden kaç kişi çıkacak. O günkü tabloda ne demek istediğini herkes anlayacak” yanıtını vermek isterken, hesap değiştirmeyi unutunca, @HakanKaraahmet hesabını kullanınca goygoy konusu oldu.

Takipçilerine yakalanan başkan birçok ulusal haber sitesinde gündem olunca, etkileşimi de fazlasıyla artmış oldu. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünürsek, güzel bir çalışma olduğunun da altını çizebiliriz.

Başkana gelen yanıtların birkaç örneğine aşağıda yer veriyoruz.

Başkanın mesajını, tekrar tekrar paylaşan hesaplarda yok değil.