Twitter Hesabına Telefon Numarası Eklemek

Twitter a cep telefonu nasıl tanımlanır? Cep telefonunu Twitter'a tanımlamanın faydaları nelerdir?

Twitter, diğer sosyal medya platformları gibi Twitter hesabına telefon numarası eklenmesini ister. Twitter hesabına telefon numarası eklemek oldukça basittir. Cep telefonu numarasını Twitter hesabına tanımlayarak, Twitter özelliklerini daha etkin kullanabilirsiniz. Bu işlem ile hesap güvenliğinizi de üst seviyeye çıkartmış olursunuz.

Twitter hesabına cep telefon numarasını tanımlamanın avantajları nelerdir?

  • Hesabınızı güvende tutarsınız. Hesabınıza bir telefon numarası eklediğinizde, giriş onaylama gibi güvenlik özelliklerini etkinleştirebilirsiniz.
  • Hesabınızı daha hızlı kurtarırsınız. Hesabınıza erişemediğiniz durumlarda Twitter’a geri dönmenizi kolaylaştırır. Hesabınızı daha kolay ve güvenli yolla tekrar ele alırsınız.
  • Arkadaşlarınızla ve kişilerinizle bağlantı kurarsınız. Twitter hesabınızın bulunabilirlik ayarlarını düzenleyerek, telefon numaranız ile bulunmayı aktif edebilirsiniz. Böylece, sizi Twitter’da bulmak isteyenlerin işlemini de kolaylaştırmış olursunuz.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, bir cep telefonunu 10 farklı Twitter hesabına tanımlayabilirsiniz. Yani, 1 hesap 1 telefon kısıtlaması bulunmuyor. Sonuç olarak, gönül rahatlığıyla hesabınıza cep telefonunuzu tanımlayabilirsiniz.

Aşağıdaki beş adımı takip ederek, Twitter hesabına cep telefonu numaranızı tanımlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için Twitter hesabına giriş yapmış olmanız gerekir.

  • Daha Fazla simgesine tıklayın ve açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesine tıklayın.
  • Hesabınız sekmesine tıklayın ve Hesap bilgileri öğesine basın.
  • Açılır menüden Telefon öğesine basın.
  • Telefon numarası ekle öğesine tıklayın ve şifrenizi onaylayın. Ülke kodunuzu girmeniz veya numaranın başına sıfır eklemeniz gerekmez; bunlar otomatik olarak yapılır. Devam öğesine tıklayın.
  • Telefon numaranıza bir kod (SMS kısa mesaj ile) gönderilir. Bunu Onaylama kodu kutusuna girin ve Telefonu etkinleştir seçeneğine tıklayın.