Twitter Ücretli Sürüme Teşvik Sezonu Mu Başlıyor?

Twitter, Elon Musk tarafından hisselerinin yaklaşık %10’u toplandığı için yeniden evrensel basında gündeme oturdu. Ulusal basından Sözcü gazetesinin manşeti ise bizlere yok artık dedirtti.

Google Haberlerde denk geldiğimiz Sözcü.com.tr tarafından paylaşılan haberin başlığı “Elon Musk’ın Twitter planları belli oldu: Paralı mı olacak?” olunca incelememiz zaruri oldu. Haberin detaylarını gazeteden okuyabilirsiniz. Kısaca haberi sizler için aşağıda yorumladık.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, Sözcü’nün haberini dayandırdığı Elon Musk’ın Twitter Yönetim Kurulu üyesi olacak bilgisi yalanlandı ve geçerliliğini yitirdi. Musk’ın yönetim kurulunda yer almayacağı belirtildi. Tabii ki, şirket yönetimiyle ilgili talep ve tavsiyelerini Yönetim Kurulu üyeleriyle paylaşacak. Ancak, doğrudan yönetim kadrosunda yer almayacak. Peki Sözcü’nün, Twitter Paralı mı Olacak? sorusunu ilettiği başlık neden?

Daha önce temel özelliklerini belirttiğimiz Twitter Blue için, Elon Musk yorum yaptı. Twitter Blue premium özelliklerinin daha geniş kapsamlı olması gerektiğini belirtti. Yeni özellikler ile Twitter Blue desteklenmeli açıklaması yaptı. Ayrıca, Blue üyelerine özel Twitter mavi tik özelliği gelmesi gerektiğini savundu. Bu bilgiler ışığında, Sözcü’nün haberinde Twitter acaba ücretli mi olacak sorusu gündeme geldi.