Haber

Twitter Yorum Dizisi ve Çevrimiçi Göstergesi Geliyor

Written by admin
Spread the love

Twitter yeni bir güncellemeye hazırlanıyor! Yapılması planlanan güncelleme sayesinde twitter kullanımı kolaylaşacak, etkileşim artacak.

Tweetlere gelen yorumların anlaşılamaması, takibinin zor olması sebebiyle Twitter elleri sıvadı. Kullanıcılarının taleplerine önem veren sosyal medya platformu, geçen yıl tabularından birini olan 140 karakter limitini 240 karaktere yükseltmişti. Umut ediyoruz ki en yakın zamanda, yorum gösterim stiline karşı tabularını da yıkarak hizmet kalitesini arttırmış olacak.
Twitter ürün geliştirici ekibinin lideri “Sara Haider” hesabından iki adet ekran görüntüsü paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, yorum dizisinin farklı olduğunu gösteren iki görsel bulunuyor. “Jack Dorsey”in paylaşımı retweetlemesi sürecin kısa olduğunu ve yakın zamanda kullanıma sunulacağını işaret ediyor.

Yorum dizisindeki alt yorumları birbirinden ayırmak için renklendirmeden yararlanılacak izlenimine sahibiz. 


Tasarımı bir yerden çıkartıcam ama nereden? diye düşündünüz mü..

Paylaşılan taslak, Reddit’in subreddit’lere gelen yanıtların düzenlenmesi için kullanılan arayüze tıpatıp benziyor.


Twitter çok tartışılan özelliklerinden birini daha yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanıyor.


Gelmesi beklenen yeni özellik sayesinde mesajlaşmak istediğimiz kullanıcının resminin üzerinde, online veya offline olduğunu belirten bir özellik gelecek. Bu sayede kullanıcılar aynı instagram ve facebook’ta olduğu gibi, karşısındaki kişinin durumu hakkında ( çevrimiçi / çevrimdışı ) bilgi sahibi olabilecek. 

Sara Haider; “Bu konuda geri bildirimler pekte olumlu değil, kullanıcılarımızın bir kısmı çevrim durumu hakkında kötü niyetli kişilerin bilgi sahibi olması ‘kullanıcıları zor duruma sokabilir’ tarzında dönüş yapıyor.” Ancak Haider, kullanıcılarının bu özellik üzerinde tam yetkisi olacağını, çeşitli ayarlar yaparak çevrim durumu hakkında kimlerin bilgi sahibi olabileceği gibi düzenleme yapabileceğini bildirerek, gönüllere su serpti.

Belirttiğimiz özellikler şuan çok kısıtlı bir kitlenin test edebilmesi için kullanıma sunulmuş durumda. Genel kullanıma açılmadan önce kodlamadan oluşabilecek hata ve sorunların önüne geçilmesi biraz zaman alabilecektir. 

Peki siz bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’a faydası olur mu? Kullanım kolaylığı ve mesajlaşmaya teşvik eder mi? Görüşlerinizi yorum yoluyla bize bildirebilirsiniz.

Leave a Comment