Developer

Twitter Api Nedir ? App ID ve App Secret Nasıl Alınır ?

Written by admin
Spread the love

Twitter INC, geliştiricilerin bazı verilere erişmesini, twitter dışındaki uygulamalar üzerinden yazılım geliştirilmesini sağlayan api servisine sahiptir. Yazılımcıların daha fonksiyonel, kolay ve entegre projeler üretebilmesi için twitter api kullanması gerekmektedir. Genel olarak api yapısı, birbirinden bağımsız uygulama ve web sitelerin birbirinden anlayacakları ortak bir dil ile konuşmasını sağlamaktadır. Birçok web sitede karşılaştığımız “Tweetle”, “Twitter hesabın ile üye ol” gibi özellikler api yapısının entegre edilmesiyle kullanılmaktadır.

Twitter için uygulama geliştiren her yazılımcının ” Twitter api key ” ihtiyacı olacaktır. Graph Api etkileşimli bir bir uygulama için Api anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Twitter Geliştirici Websitesine üye olarak api için gerekli adımları başlatabilirsiniz.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından, Twitter tarafından geliştiricinin kullanıma özel “App Key” ve “App Secret” adında iki anahtar kod üretilir ve teslim edilir. App Key ve App Secret anahtar kodlarınız ile İOS, Android ve web siteler için gerekli kodlamayı tamamlayabileceksiniz.

Api Kod Almak İçin Gerekli Adımlar


  • Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • https://apps.twitter.com/app/new adresini ziyaret edin.
  • Gerekli alanları doldurduktan sonra ” Keys and Access Tokens ” sekmesine giderek App Key ve App Secret şifrelerinizi alın.

Leave a Comment