Haber

ABD Başkanı Trump’ın Twitter Hesabı Kapatılabilir!

Written by admin
Spread the love

Malum tavırlarından dolayı, ABD medyası ve vatandaşlarının tepkisini çeken Donald Trump’ın Twitter hesabı kapatılabilir. Twitter hukuk biriminin başındaki isim olan Vijaya Gadde açıklama yaptı. Hem ABD, hemde dış politika konularında yaptığı olumsuz açıklamalar ile dikkat çeken ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’ı babasının çiftliği gibi kullanıyor. Yaptığı açıklamalar ile tepki çeken başkan, siyasilere lakap takma, görevden aldığı isimleri duyurması ve ABD medyasına ağır eleştirileri nedeniyle Twitter kullanıcıları tarafından eleştirilerin hedefinde!

Twitter üzerinden kendisini eleştirilenleri engellemesiyle tanınan ABD Başkanı, bulunduğu mevkinin ağırlığını taşıyamadığı, temsil ettiği makamın temsilcisi olduğu vurgulanarak, kendisiyle aynı görüşte olmayan kişileri dışlaması (engellemesi) gibi bir hakka sahip olmadığı ve engellemeye devam etmemesi yönünde uyarılmakta.

Bilinçli sosyam medya kullanıcılarından Twitter’a gelen “Trump’ın hesabı kapatılsın” çağrısına, Vijaya Gadde’den açıklama geldi. Vijaya Gadde: “Twitter’ın kurallarına uymaması halinde ABD Başkanı Donald Trump’ın da hesabının kapatılmasının önünde hiçbir engel yok” ifadesini kullanarak, talepte bulunan kullanıcılarına yeşil ışık yaktı.


Twitter Irkçılık ve şiddet içeren hesapların yanı sıra şiddete teşvik eden hesapların kullanıma kapatıldığı bir platform!

Leave a Comment